İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”) en son 27 Temmuz 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Enozelegitim.com olarak ihtiyaç sahiplerinin ve alanında yetkin eğitmenlerin internet üzerinden buluşmasına ve özel eğitimi dijitale taşımasına olanak sağlıyoruz. Platformumuzun sağlıklı bir şekilde ihtiyaçlara cevap verebilmesi adına bazı kurallara ihtiyaç duymaktayız. Bu Koşullar, Enozelegitim.com web sitesindeki ve ilgili hizmetlerdeki (“Hizmetler”) tüm faaliyetleriniz için geçerlidir. Her Enozelegitim.com kullanıcısı, işbu Sözleşme hükümlerine uyacağını kabul ve taahhüt eder.

Enozelegitim.com platformunda eğitim içeriği paylaşambilmeniz için Eğitmen Koşullarını da kabul etmeniz gerekmektedir. Üyelerimizin kişisel verilerinin işlenmesiyle ilgili detaylara Gizlilik Politikamız‘dan ulaşabilirsiniz.

1.Üyelik ve Hesaplar

Eğitimleri satın almak ve/veya kaydolmak gibi platformumuzda sunulan birçok hizmet için üye olma zorunluluğu gerekebilmektedir. Üyelerimizin, hesaplarını oluşturmak ve bulundurmak için geçerli bir e-posta adresi dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz bilgiler sağlamaları gerekmektedir. İzniniz olmadan hesabınızı kullanan birinin neden olduğu hasar veya zarar (bize veya başka birine) dahil olmak üzere hesabınızın ve hesabınızda olanların tüm sorumluluğu üyelerimize aittir. Üyelerimiz. hesaplarını bir başkasına devredemez veya başkasının hesabını kullanamaz. Bir hesaba erişim talep etmek için bizimle iletişime geçmeniz halinde söz konusu hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bize sağlayamadığınız takdirde bu erişimi size maalesef sunmamaktayız. Bir üyemizin vefatı halinde söz konusu üyenin hesabı kapatılmaktadır.

Hesap oturum açma kimlik bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşamazsınız. Hesabınızda meydana gelen her şeyden siz sorumlu olursunuz ve Enozelegitim.com, hesap oturum açma kimlik bilgilerini paylaşan eğitmenler veya üyeler arasındaki anlaşmazlıklara müdahale etmez. Birinin hesabınızı izniniz olmadan kullanıyor olabileceğini öğrenmeniz (veya başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz) halinde bizimle iletişime geçerek hemen bilgi vermeniz gerekmektedir. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için sizden bazı bilgiler talep edebiliriz.

Enozelegitim.com platformunda bir hesap oluşturabilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için üyelerin ve eğitmenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçükseniz ancak bir ebeveyn ya da vasinizi davet etmenizi tavsiye ederiz. Bu kuralları ihlal eden bir hesap oluşturduğunuzun tespit edilmesi haline üyeliğiniz sonlandırılmaktadır. Eğitmen Koşullarımız kapsamında Enozelegitim.com platformunda bir yayımlanmak üzere eğitim içeriği göndermenize izin verilebilmesi için kimliğinizi doğrulamanız talep edilebilmektedir.

Enozelegitim.com platformunda yasa dışı amaçlar için Hizmetlere erişilemez ve üyelik hesabı oluşturulamaz . Hizmetleri kullanımınız ve platformumuzdaki davranışlarınız yerel veya ulusal yasalara ya da ülkenizdeki düzenlemelere uygun olmalıdır. Sizin için geçerli olan bu tür yasalar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara uyumluluğu sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Yasaların veya başkalarının haklarını ihlal ettiğinizin bildirilmesi veya davranışlarınızın yasadışı veya uygunsuz olduğuna kanaat getirilmesi durmunda Enozelegitim.com içeriğinizi platformdan kaldır ve üyeliğinizi iptal etme hakkına sahiptir.

Sözleşme maddelerini herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, ödeme tarihi gelen ücretlerin ödenmemesi, kolluk kuvvetlerinin, adli makamların veya devlet birimlerinin talepte bulunması, hesabınızın uzun süre hareketsiz olması, beklenmedik teknik sorun veya problemler olması, dolandırıcılıkla veya yasa dışı faaliyetlerle uğraştığınızdan şüphelenmemiz veya kendi takdir yetkimize dayalı olarak başka herhangi bir neden oluşması dahil herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak, herhangi bir zamanda, bildirimli veya bildirimsiz olarak platformu ve Hizmetlerimizi kullanma izninizi sonlandırabilir veya askıya alabilir ya da hesabınızı bloke edebiliriz. Bu tür bir sonlandırmadan sonra hesabınızı ve içeriklerinizi silebilir ve ileride platformlarımıza erişmenizi ve Hizmetlerimizi kullanmanızı engelleyebiliriz. Hesabınız sonlandırıldığında veya askıya alındığında içerikleriniz platformlarımızda bulunmaya devam edebilir. Hesabınızın sonlandırılması, içeriğinizin kaldırılması veya platformlarımıza ve hizmetlerimize erişiminizin engellenmesi halinde size veya başka herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz.

Üyeliğinizi dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Üyeliğinizi sonlandırdığınızda ne olduğunu öğrenmek için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

2. Eğitimlere Erişim

Eğitmen Koşullarımız kapsamında, eğitmenler Enozelegitim.com platformunda bir içerik yayımladıklarında Enozelegitim.com platformuna, üyelere eğitim lisansı sunması için bir lisans verir. Bu, eğitime kaydolan üyelere eğitimin alt lisansını verme hakkımız olduğu anlamına gelmektedir. Bir üye olarak ücretli ya da ücretsiz bir eğitime kaydolduğunuzda Enozelegitim.com platformundan eğitime erişim için bir lisans almış olmaktasınız; içeriğin lisans sahibi Enozelegitim.com platformudur. Eğitimler size satılmamakta; size eğitimlerin lisansı verilmektedir. Bu lisans, size eğitimi herhangi bir şekilde yeniden satmaya (hesap bilgilerini bir alıcıyla paylaşmak ve/veya eğitimi yasa dışı indirmek ve torrent, vb. ortamlarda paylaşmak dahil) yönelik hiçbir hak vermemektedir. Ücretini ödemiş olduğunuz eğitimlere ve bağlantılı içeriklere yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlarınız için erişmek ve bunları görüntülemek ile sınırlı, münhasır olmayan ve başkasına devredilemeyen bir lisans tarafınıza verilmektedir. Diğer tüm kullanımlar açıkça yasaklanmıştır.

Enozelegitim.com yasal temsilcisi tarafından imzalanmış yazılı bir sözleşmede aksine açıkça izin verilmedikçe hiçbir eğitim ve/veya eğitim içeriği çoğaltılamaz, yeniden dağıtılamaz, iletilemez, devredilemez, satılamaz, yayılamaz, kiralanamaz, paylaşılamaz, kiraya verilemez, değiştirilemez, uyarlanayamaz, düzenlenemez, türev eserleri oluşturulamaz, alt lisansı verilmez ve/veya başka bir şekilde aktarılamaz ya da kullanılamaz. Eğitmenler üyelerimize doğrudan lisans veremez.

Bir eğitime kaydolduklarında üyelerimize genellikle ömür boyu erişim lisansı verilmektedir. Ancak kaydolmuş olduğunuz eğitim bir telif hakkı şikayetine konu olduğunda, içeriğin herhangi bir ihlale sebebiyet verdiği tespit edildiğinde veya yasal veya politikaya ilişkin nedenlerle bir eğitime erişimi engellemeye karar verdiğimizde veya engellemekle yükümlü olduğumuzda eğitimlere erişim ve kullanım lisansları iptal etme hakkımız saklıdır. Ömür boyu erişim, bir eğitimle ilişkili eklenti özellikler ve hizmetler için geçerli değildir.

3. Eğitim Ücretleri ve Ödemeler

Enozelegitim.com, platformunda Hizmet’e sunulan eğitimlerin fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Eğitimler için düzenli olarak indirim kampanyaları düzenleyebiliriz. Eğitimlerin geçerli fiyatları, ödeme anında geçerli olan fiyattır. Hesabınızda oturum açtığınızda belirli bir kurs için sunulan fiyat, kayıtlı olmayan veya oturum açmamış olan kullanıcılara sunulan fiyattan farklı olabilmektedir. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak, gördüğünüz fiyat bu tür vergileri içerebilir veya ödeme aşamasında vergi eklenebilir.

Satın aldığınız eğitimlerin ücretlerini ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini ve finans altyapılarını işlememize yetki vermiş sayılırsınız. Bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Taahhüt dilen ödemenin alınamadığı durumlarda, Enozelegitim.com eğitim içeriklerine erişimi engelleme hakkını saklı tutar.

4. Enozelegitim.com’a Tanınan Yetkiler

Enozelegitim.com platformunda paylaşılan içeriğin mülkiyeti Enozelegitim.com’a aittir. Enozelegitim.com, reklam veya başka web siteleri aracılığıyla tanıtımını yapmak dahil olmak üzere içeriğinizi herhangi bir medya aracılığıyla herhangi biriyle paylaşmamıza izin vermektedir.

İçerik, görüş, soru, yorum, yeni özellikler ve/veya iyileştirme önerileriniz Enozelegitim.com tarafından kullanılarbilir, paylaşılabilir, herhangi bir ortamda dağıtılabilir, üzerinde değişiklikler veya düzenlemeler yapılabilir.

Bir eğitime kaydolursanız herhangi bir eğitmen tarafından sağlanan bilgilere güvenmenin riski size aittir. Hizmetleri kullanarak rahatsız edici, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz içeriklere maruz kalabilirsiniz. Geçerli kanunların izin verdiği ölçüde Enozelegitim.com, sizi bu tür içeriklerden uzak tutma konusunda hiçbir sorumluluğa ve herhangi bir kursa erişmeniz veya kaydolmanız konusunda hiçbir yükümlülüğe sahip değildir. Bir eğitime kaydolmadan önce, kaydolduğunuz anda ve kaydolduktan sonra yaptığınız seçimlerin tüm sorumluluğu size aittir. Bir başka kullanıcı veya eğitmenle doğrudan etkileşime girdiğinizde paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Kendi güvenliğiniz için e-postanızı ya da hakkınızdaki diğer kişisel bilgileri paylaşmamalısınız. Eğitmenlerin veya diğer kullanıcıların davranışlarından ya da bunlarla bağlantılı olarak doğabilecek hiçbir türde anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan Enozelegitim.com sorumlu tutulamaz.

Hizmetlerimizi kullandığınızda bize ait olmayan ya da bizim kontrol etmediğimiz başka web sitelerine bağlantılar bulabilirsiniz. Hakkınızda bilgi toplamaları dahil olmak üzere bu üçüncü taraf sitelerin içeriklerinden ya da başka yönlerinden Enozelegitim.com sorumlu tutulamaz.

Web sitesi, mevcut veya gelecekteki uygulamalar ve hizmetler ve logolarımız, API, kodlar ve çalışanlarımız tarafından geliştirilen içerikler gibi şeyler dahil olmak üzere Enozelegitim.com platformu ve Hizmetler bize aittir. Bunları izinsiz olarak kullanamazsınız.

Enozelegitim.com platformunun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, zafiyet tarama veya test etme hakkınız bulunmamaktadır.

5. Yasal Şartlar

Hizmetlere kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak Enozelegitim.com platformu ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yaptığınızı kabul edersiniz. İşbu Sözleşme’yi kabul etmiyorsanız hiçbir Hizmetimize kaydolmayın, erişmeyin ve/veya hiçbir Hizmetimizi kullanmayın.

Bir şirket, kuruluş, hükümet veya başka bir tüzel kişilik adına işbu Şözleşme’yi kabul eden ve Hizmetleri kullanan bir eğitmenseniz bu konuda yetkiniz olduğunu beyan ve garanti edersiniz. İşbu Sözleşme (Sözleşme ile bağlantılı tüm sözleşme ve politikalar dahil) sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder. İşbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün ilgili kanunlar tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda söz konusu hüküm, orjinal hükmün amacına en yakın geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilmiş olarak kabul edilecek ve işbu Sözleşme’nin geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Haklarımızı kullanmakta gecikmemiz ya da kullanmamamız, işbu Sözleşme kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmemektedir; haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir. Eğitmenlerden biri kursunda yanıltıcı beyanlarda bulunuyor olabilir. Ayrıca, güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumlardan hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul etmiş olursunuz. Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. Enozelegitim.com veya iştirakleri, tedarikçileri, iş ortakları veya temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Enozelegitim.com, savaş, seferberlik ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu tutulamaz.

Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. Enozelegitim.com platfromunu ve grup şirketlerimizi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden, Hizmetleri kullanmanızdan, işbu Sözleşme’yi ihlal etmenizden veya üçüncü bir tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul etmiş sayılırsınız. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Sözleme ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

İşbu Sözleşme, amir hukuk tercihi veya yasa ilkelerinin çatışmasına atıfta bulunmaksızın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir.

Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşme’den kaynaklanan veya Sözleşme’yle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz.

İşbu Sözleşme kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile gönderilecektir.

İşbu Sözleşme kapsamında size tanınan hakları ve lisansları devir veya temlik edemezsiniz. İşbu Sözleşme kapsamında bize tanınan hakları ve lisansları sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. İşbu Sözleşme’de yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile işbu Sözleşme kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.

Aramızda bir anlaşmazlık olması halinde sorunu çözmeye memnuniyetle yardımcı oluruz. Çoğu anlaşmazlık çözümlenebilir; resmi bir hukuk davası açmadan önce lütfen bizimle iletişime geçmeyi deneyin.

Her ikimiz, diğer tarafa karşı yalnızca bireysel olarak dava açabileceğimizi kabul etmiş sayılırız. Bu, şu anlama gelir: hiçbirimiz bir toplu davada, birleştirilmiş davada veya temsili davada bir davacı veya toplu dava üyesi olarak bir talepte bulunamayız; bir hakem, birden fazla kişinin taleplerini tek bir davada toplayamaz (veya hiçbir birleştirilmiş, toplu ya da temsili davaya başkanlık edemez) ve bir kişinin davasında bir hakemin verdiği karar yalnızca bu kişiyi etkileyebilir, diğer kullanıcıları etkilemez ve başka kullanıcıların anlaşmazlıklarına karar vermek için kullanılamaz. Bir mahkeme “Toplu dava yasağı” maddesinin uygulanabilir veya geçerli olmadığına karar verse de Sözleşme’nin geri kalanı geçerli olmaya devam eder.

6. Sözleşme’nin Güncellenmesi

Enozelegitim.com, hizmetlerini güncellemek, uygulamalarını netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için işbu Sözleşme maddelerini güncelleme hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunabiliriz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm maddeler önceki ilgili maddelerin yerini alacaktır.

7. Yürürlük

İşbu Sözleşme taraflar arasında kullanıcının, kullanıcı kayıt formunu doldurmasından itibaren süresiz olarak yürürlüğe girer.

8. Fesih

Taraflar işbu Sözleşme’yi diledikleri zaman sona erdirebileceklerdir. Sözleşme’nin feshi anında tarafların birbirlerinden olan alacak hakları etkilenmez.

9. İletişim

Bizimle iletişime geçmek için info@enozelegitim.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.